• Exkurzia - Kremnica

• 30.04.2024 10:56
          • Žiaci 9. ročníka absolvovali exkurziu do mincovne v Kremnici. Počas zaujímavej prednášky sa dozvedeli o vzniku mincovne, o histórií a razení mincí, štátnej meny, i medailí pre krajiny celého sveta. Historická budova mincovne je najstaršou nepretržitou prevádzkou na svete. Za prísnych bezpečnostných pravidiel mohli vidieť výrobný proces mincí. Na záver si mohli žiaci vyraziť svoju vlastnú mincu a zakúpiť krásne suveníry.

• Projekt - Cestovný ruch

• 30.04.2024 10:19
          • Žiaci 8.A na hodine Geografie vypracovali projekty na tému – Cestovný ruch na Slovensku. Žiakom boli pridelené jednotlivé oblasti cestovného ruchu. Kultúrne pamiatky – hrady, zámky, kaštiele, divadlá, múzeá, skanzeny. Krasové oblasti – jaskyne. Auparky, kúpaliská a iné vodné plochy. Horské oblasti. Kúpeľné mestá. Hudobné festivaly, výstavy, športové podujatia. Projekty ôsmakov boli veľmi nápadité, výstižné, graficky a výtvarne veľmi pekne spracované a od prezentované.
          • Deň Zeme na 2. stupni

• 30.04.2024 10:19
          • Počas dňa Zeme mali žiaci v triedach rozdelené viaceré aktivity. Činnosti piatakov boli zamerané na tvorbu EKO plagátov, triedenie odpadu a výsadbu rastlín. Šiestaci vytvárali z odpadového materiálu svojho triedneho maskota Arnolda, kreslili projekty o ochrane Zeme, písali príbehy do súťaže Naturpack. Aj siedmaci sa zapojili do súťaže Naturpack, kde písali príbeh medvedíka Sama o jeho pomoci prírode s odpadkami. Taktiež tvorili EKO nástenku.  Ôsmaci v skupinách riešili modelovú problémovú situáciu. Ich úlohou bolo navrhnúť spôsob, ako presvedčiť viac ľudí, aby poctivo separovali odpad. Na poslednej hodine svoje návrhy jednotlivé skupiny prezentovali. Deviataci písali niektorí  básne alebo príbehy, iní pripravovali grafické podklady a podobne. Spoločne vymysleli projekt Sľub školy matke Zemi. Táto aktivita sa netýka len ich, ale všetkých žiakov základnej školy. Na štyri plagáty každý napísal, čo chce zlepšiť vo svojom správaní sa a v každodennom prístupe k Zemi. Deviataci v každej triede vysvetlili to, čo s triednymi pani učiteľkami všetci na Deň Zeme opakovali, napr. zhasínať v miestnostiach, v ktorých sa nikto nenachádza, míňať menej vodu a i.

• Deň Zeme na 1. stupni

• 30.04.2024 09:04
          • Svetový Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi. Aj žiaci našej školy sa svojimi aktivitami 22. 4. zapojili k zmierneniu poškodzovania životného prostredia a postavili sa na stranu ochrany našej planéty Zem. Našim cieľom bolo pripomenúť si naše závislosti na zdrojoch, ktoré nám Zem poskytuje. Vyrábali sme kamarátku Šťukesa (do súťaže na šetrenie energií), pozerali videá, ako chrániť našu planétu a neplytvať zdrojmi, ktoré nám poskytuje, prváčikovia a druháci vyrobili planétu Zem v jej zdravých farbách...
            Na záver žiaci dávali sľub, každý za seba, čo urobí do konca školského roka pre ochranu Zeme a zlepšenie klimatických podmienok. Sľuby na konci školského roka vyhodnotíme. Deň sme skončili s pocitom úcty a rešpektu k našej „matke“ Zem.
          • Vesmír očami detí /2024/

• 23.04.2024 17:23
          • Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove každoročne organizuje celoslovenskú  výtvarnú súťaž pre deti - VESMÍR OČAMI DETÍ. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy a za najlepšie výtvarné diela boli vybrané práce: Izabely V. Pavelčíkovej (7.A), Kataríny Turčániovej (7.A) a Lukáša Tarabíka (4.A). Víťazom blahoželáme a prajeme úspechy aj v ďalších ročníkoch.