• Cezpoľný beh - okresné kolo

• 15.05.2024 13:45
          • Po viac ako 4 rokoch sa uskutočnili v Bytči na kaplnke majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Každá škola mala zložené 3-členné družstvá chlapcov a dievčat. Za našu školu boli behať Matúš Šedivý, Dávid Škorvan, Vladimír Heššo, Rebeca Lagová, Tatiana Pekaríková a Natália Dorinská. Chlapci sa umiestnili na peknom 4. mieste a dievčatá dokázali zvíťaziť a stali sa majsterkami okresu. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy a našej obce.
          • IQ Olympiáda

• 15.05.2024 12:37
          • V apríli /od 15.4.2024/ sa žiaci 6., 7. a 8. ročníka zúčastnili súťaže IQ olympiáda, kde si preskúšali svoje logické a kreatívne myslenie.

• 14.05.2024 15:07
          • V piatok 10. 5. 2024 sa Nina Mikolášiková zo 6. A triedy a Markus Sotoňák z 2. A triedy zúčastnili okresného kola súťaže Slávik Slovenska v Bytči. Obom sa podarilo vyspievať výborný výsledok. Ninka skončila vo svojej kategórii na 3. mieste a Markus bol vo svojej kategórii druhý. Obom srdečne blahoželáme! Ďakujeme za prípravu pani učiteľke Pacíkovej a pánovi učiteľovi Martinovi Púčekovi zo ZUŠ Yamaha za sprevádzanie spevákov hrou na akordeóne.
          • Pre naše mamy

• 13.05.2024 11:46
          • V nedeľu sme si pripomenuli krásny sviatok Deň matiek. Ktorú mamičku by nepotešil darček vyrobený s láskou venovaný zo srdca? Aj naši žiaci si pre svoje mamičky takéto darčeky na hodinách technike zhotovili. Piataci vyrábali cukríkové srdiečka, siedmačky venovali mamičkám srdiečko na dlani, ôsmaci vytvorili srdiečka technikou string umenia. Deviatakom prišiel na pomoc s drôtovaným srdiečkovým vešiačikom majster drotár p. Fapšo, ktorý im predviedol aspoň kúsok drotárskeho umenia. Za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Milé mamičky, ešte raz Vám želáme všetko najlepšie a ďakujeme, že ste tu vždy pre nás.
          • Mladí záchranári CO

• 10.05.2024 10:38
          • Dňa 07.05.2024 sa naši žiaci – 1. družstvo - Soňa Jánošíková, Katka Ohrádková, Filip Lukáč, Ľuboš Sapieta, 2. družstvo - Lenka Kozáková, Natália Tarabíková, Lucas Bátorek, Lukáš Kudelčík, zúčastnili okresného kola súťaže Mladý záchranár CO na Základnej škole v Gbeľanoch. Na súťaž sa veľmi zodpovedne pripravovali. Súťaž pozostávala z disciplín: 1. Testy. 2. Použitie ochrannej masky. 3. Improvizované PIO. 4. Evakuačná batožina. 5. Rozoznávanie varovných signálov. 6. Streľba zo vzduchovej pušky. 7. Hasenie malých požiarov. 8. Ošetrenie úrazu. 9. Volanie na tiesňovú linku. 10. Pohyb a pobyt v prírode – Orientácia na mape pomocou buzoly, určenie azimutu. Meranie vzdialenosti na mape. Odhad vzdialenosti v teréne. Určovanie svetových strán v teréne.

Na súťaži získalo prvé družstvo spolu 576 bodov, čo im vynieslo 2. miesto a druhé družstvo získalo 596 bodov, čo im vynieslo 1. miesto a postup na krajské kolo, ktoré sa bude konať 23.5.2024 v Dolnom Kubíne. Je to skvelý úspech. Gratulujeme a držíme palce na krajskom kole.