• Centrum voľného času

• Doktorka Jajbolíto

• 29.04.2024 18:54
          • Malí herci z divadelného krúžku sa v tomto školskom roku rozlúčili so svojimi divákmi divadelnou hrou, ktorú na motívy  knihy Doktora Jajbolíto od spisovateľa Korneja Ivanoviča Čukovského napísala pani učiteľka Michtalíková. Doktorka Jajbolíto, ktorú skvelo zahrala Lívinka Bátorková liečila zvieratká. Jej zlá sestra v podaní Ester Starovskej sa jej v tom za každú cenu snaží zabrániť. Napriek tomu sa doktorke podarilo pomôcť krátkozrakej strake - Ivanke Kocovej, prejedenému prasiatku - Nelke Šuličovej, od včiel dopichanému medvedíkovi - Brankovi Jančokovi. Dokonca vyliečila aj zlomené krídelko motýlikovi -  Aminke Cipkovej. V hre vystúpili aj Dorotka Jančoková ako rozprávačka a zároveň aj  týraný psík, Ivica Mičúchová ako mačička.  Emka Krúpová zahrala nahnevanú včelu a Lili Beranová malú lienočku. Všetci herci získali obrovský potlesk od divákov, kamarátov zo škôlky a školy.
          • Vyhliadka Dubeň

• 22.04.2024 14:36
          • "V piatok 12.4. slnečné počasie prialo aj žiakom nášho turistického krúžku. Tentokrát sme sa vybrali na vyhliadku Dubeň, odkiaľ sa nám naskytol krásny pohľad na celé mesto Žilina. Tu sa však naša túra neskončila, ale pokračovali sme ďalej po hrebeni s prekrásnymi výhľadmi cez Zádubnie. Túru sme ukončili v Zástraní. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu."

• Malí bádatelia na Nivách

• 15.04.2024 20:15
          • V utorok 9. 4. svietilo slniečko a vonku bolo príjemne teplo. Malí bádatelia strávili popoludnie na dolnom ihrisku na Nivách. Užili si krásny deň s kamarátmi pri rôznych hrách. Chlapci si zahrali futbal, niektorí sa učili hádzať do vody žabky, iní sa naháňali alebo len tak sedeli na deke a urobili si spoločný piknik. Spoločne sme tak prežili opäť krásne popoludnie.
          • Turisticko poznávací krúžok

• 04.03.2024 18:49
          • Škola nie je len vzdelávacia inštitúcia, ale dokáže deťom aj plnohodnotne vyplniť voľný čas. V našom krúžku chodíme na zaujímavé a pekné miesta. Navštívili sme osadu Vrchrieku i rozhľadňu na Kýčere a vo Svederníku. Počas riaditeľského voľna sme sa boli kúpať na plavárni.  Keď nám počasie neprialo, šli sme do kina a na bowling. Nezaháľali sme ani cez prázdniny a vybrali sme sa na turistický pochod zo Štiavnika cez Čerenku na Ivor. Bola to náročná, celodenná túra, na ktorej sme objavili posledné zbytku snehu. Samozrejme, hneď sme ich využili na guľovačku. Škoda, že počasie nám viac neprialo. Tešíme sa na ďalšie pekné výlety!

• Vychádzka do okolia školy

• 19.02.2024 20:20
          • V piatok 16. 2. vonku krásne svietilo slniečko. Aj keď je ešte február, vonku bolo krásne jarné počasie. A tak sa malí bádatelia vybrali na vychádzku, aby načerpali energiu zo slniečka. Cestou späť do školy sme pozorovali aj kačičky na našej riečke Rovňanka. Plní energie sa už tešíme na jarné prázdniny, ktoré nás čakajú.