• Materská škola

• DEŇ ZEME

• 29.04.2024 13:15
          • Máme radi našu planétu Zem, v ktorej žijeme, a preto nám záleží na čistote a poriadku nášho okolia. Predškoláci prostredníctvom aktivít v prírode spoznávali našu Zem, rozprávali sa o rastlinkách, zvieratkách, overili si svoje schopnosti pri triedení odpadu, ktorý vyzbierali v okolí kaplnky na Horevsí. Cieľom tejto vychádzky bolo rozvíjať environmentálne povedomie detí, chrániť prírodu, starať sa o ňu, a tak zveľaďovať životné prostredie.
          • Divadelné predstavenie: Doktorka JAJBOLÍTO

• 26.04.2024 13:12
          • Dnes k nám opäť zavítal divadelný krúžok pod vedením pani učiteľky Michtalíkovej. Zahrali nám divadielko o doktorke Jajbolítovej, ktorá je zázračná doktorka, veľká dobráčka a má nadovšetko rada zvieratá. Rozumie ich reči a vie vyliečiť každú ich boliestku. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo.
            Ďakujeme divadelnému krúžku za krásne predstavenie.

• Návšteva prváčikov

• 08.04.2024 13:18
          • V piatok 5. apríla naši predškoláci navštívili svojich kamarátov prváčikov. Prvýkrát si zasadli do školských lavíc, pozorne počúvali, sledovali prácu pani učiteľky a detí. Prváci nám predviedli, ako už vedia čítať, počítať a písať na tabuľu i do svojich zošitov. Avšak pani učiteľka nás nenechala len tak sedieť a pozerať. Zapájala nás do práce na hodine a bola zvedavá, či už poznáme nejaké písmenká. Cítili sme sa ako veľkí školáci, a to sa nám veľmi páčilo. Už teraz sa tešíme na nové zážitky, keď budeme veľkí školáci.
            Po tomto milom stretnutí bude pre predškolákov ich zápis do školy určite jednoduchší.

• VEĽKÁ NOC

• 08.04.2024 13:19
          • Veľká noc, Veľká noc, kedyže už budeš?
            Kedy ma šuhajko pooblievať prídeš?
            Oblievaj, oblievaj, vlasy aj hlavičku,
            ale mi neoblej tú novú sukničku.

Opäť k nám zavítala jar a s ňou krásne veľkonočné sviatky. Aj naša materská škola sa zapojila do tradičnej veľkonočnej šibačky. Chlapci si uplietli korbáče, priniesli voňavky a vedierka. Za vyšibanie dievčat dostal každý čokoládové vajíčko. Dievčatá im korbáče ozdobili farebnými stužkami. Potom nasledovalo malé posedenie. Na stoloch nechýbali tradičné veľkonočné baránky a medovníčky, ktoré si deti upiekli s pomocou pani učiteliek. Po školskom dvore sa rozliehal detský smiech a radostný krik detí.
          • Príprava na Veľkú noc

• 08.04.2024 13:19
          • Prípravy na veľkonočné sviatky v našej materskej škole sme začali zdobením vajíčok, ktoré si deti maľovali a dotvárali podľa vlastných predstáv Taktiež sme si s deťmi nasiali žitko, o ktoré sa deti starali, kým nám krásne nevyrástlo. Deti zhotovili veľa pekných prác, ktoré nám zdobia naše nástenky a triedy. Tiež sme si vajíčkami a farebnými stuhami vyzdobili lipu na školskom. Ukončením príprav bolo pečenie barančeka a pečenie veľkonočných medovníčkov, na ktorom sa deti aktívne podieľali. Spoločne sme si uplietli korbáče a dievčatá ich ozdobili farebnými stužkami.