• Špeciálny pedagóg

• Mgr. Jana POTOČÁROVÁ

• 02.11.2023 20:35
            • - v spolupráci s vedením školy a ostatných pracovníkov školy sa usiluje vytvoriť zdravotne znevýhodneným žiakom také podmienky výchovy a vzdelávania, aby aj títo žiaci mohli byť v škole úspešní, cítili sa prijatí v kolektíve a pocítili radosť z učenia.
            • - priamo sa podieľa na výchove a vzdelávaní žiaka so zdravotným znevýhodnením na bežnej škole,
            • - koordinuje tvorbu individuálneho vzdelávacieho programu pre žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami.
            • - usmerňuje úpravu učebných osnov vo vybraných predmetoch pre týchto žiakov.
            • - pracuje so žiakmi individuálne - na hodine je vždy jeden, maximálne dvaja žiaci.
            • - individuálna špeciálno - pedagogická reedukácia je zameraná na zmiernenie negatívneho vplyvu poruchy alebo postihnutia na vzdelávacie výsledky,
            • - reedukačné hodiny u každého žiaka sú prispôsobené výsledkom psychologickej a špeciálno - pedagogickej diagnostiky, to znamená, že sú zamerané na tie oblasti, v ktorých majú títo žiaci deficity: techniku čítania, porozumenie čítanému textu, postrehovanie, rozvoj sluchového a zrakového vnímania, pravo - ľavej a priestorovej orientácie, rozvoj slovnej zásoby a jazykového citu, rozvoj jemnej motoriky a grafomotoriky, rozvoj predčíselných a číselných predstáv, základných matematických operácií a pod. nie je to doučovanie predmetu !