• Deň narcisov 2024

• 21.04.2024 15:37
        • 18. apríl bol v tomto roku Deň narcisov, deň boja proti rakovine. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Žltá je jedna z farieb, ktorú nikto neprehliadne, ani keby chcel. Nech už má akýkoľvek odtieň, vždy bude najžiarivejšou farbou, ktorá prebúdza optimizmus a odvahu. Pozitívne pôsobí na naše zdravie. Je to farba slnka. Aj my sme sa v tento deň premenili na malé slniečka a stali sme sa slniečkami nádeje. Pripomenuli sme si, že sú ľudia, ktorí trpia touto zákernou chorobou a potrebujú našu pomoc. Najčastejšie je to finančná pomoc na účet nadácie, ale niekedy pomôže aj empatia a láska. A my maličkí dokážeme rozdávať veľa lásky a energie. Preto sme rozžiarili tento deň žltým oblečením. Veď aj medzi nami môže byť budúci lekár, výskumník, farmaceut, ktorý môže túto zákernú chorobu poraziť.