• Deň Zeme na 1. stupni

• 30.04.2024 09:04
        • Svetový Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi. Aj žiaci našej školy sa svojimi aktivitami 22. 4. zapojili k zmierneniu poškodzovania životného prostredia a postavili sa na stranu ochrany našej planéty Zem. Našim cieľom bolo pripomenúť si naše závislosti na zdrojoch, ktoré nám Zem poskytuje. Vyrábali sme kamarátku Šťukesa (do súťaže na šetrenie energií), pozerali videá, ako chrániť našu planétu a neplytvať zdrojmi, ktoré nám poskytuje, prváčikovia a druháci vyrobili planétu Zem v jej zdravých farbách...
          Na záver žiaci dávali sľub, každý za seba, čo urobí do konca školského roka pre ochranu Zeme a zlepšenie klimatických podmienok. Sľuby na konci školského roka vyhodnotíme. Deň sme skončili s pocitom úcty a rešpektu k našej „matke“ Zem.