• Materská škola

• ZVEDAVKA A KÚZELNÍK

• 08.04.2024 13:22
          • Priletí pierko z vtáka, zvedavka Danka uchytí pierko a popod nos sa pošteklí ...

A vtedy sa to všetko začalo. Zjavil sa kúzelník Erik, ktorý preniesol Zvedavku do tajomného rozprávkového sveta a začal vysvetľovať rôzne záhady, na ktoré Zvedavka nepoznala odpovede. Niekedy vtipnou, niekedy vážnejšou pesničkou sme sa dozvedeli, prečo môžu rybky dýchať vo vode, prečo sme večer unavení alebo aký úžitok máme zo zvieratiek.
          • Veselá Veľká Noc na Budatínskom hrade

• 08.04.2024 13:22
          • Fašiangy, Turíce, Veľká Noc príde ... Pomaly sa prebúdza príroda a všetko je odrazu krajšie. Aj my sme sa naladili na sviatky jari a vyrobili sme si vlastné kraslice, ktoré môžu zdobiť naše príbytky. Okrem iného nám pani etnologička porozprávala, ako vznikla tradícia zdobenia vajíčok.
          • Mestská knižnica Žilina

• 08.04.2024 13:22
          • Knižnica je miesto, kde to ,,žije“ knihami. V týchto priestoroch je cítiť vôňu kníh a človek tam môže pobudnúť s dobrou knihou v ruke. Aj toto sú dôvody, pre ktoré sme s našimi predškolákmi navštívili Mestskú knižnicu v Žiline. Deti si vypočuli rozprávky v podaní knihovníčok a boli oboznámené s postupom vyhľadávania kníh. Príbehy ukryté v knihách otvárajú dvere do detskej fantázie úžasným spôsobom. Pri knihách si každé dieťa môže vytvárať vlastné predstavy a práve predstavivosť tvorí základ vývoja kognitívnych schopností dieťaťa.

• Karneval v MŠ

• 08.04.2024 13:23
          • Fašiangový čas prináša zábavu, radosť a veselosť. Detský karneval v tomto čase je milou tradíciou. Obdobie očakávania a prípravy masky vystriedal deň, na ktorý deti netrpezlivo čakali. Iba karneval je miesto plné fantázie, kde prišiel pirát aj veľký kráľ, princezná, lienka aj víla, či hasič aj striga milá. To sa však len trieda premenila na jednu úžasnú karnevalovú party.