• Materská škola

• Beh Terryho Foxa

• 18.10.2023 18:25
          • V rámci národného programu – Prevencia obezity sme spolu s deťmi zorganizoali Beh Terryho Foxa. Krátkym behom na školskom dvore sa všetky deti usilovali prebehnúť danú trasu, a tak sme podporili myšlienku, v ktorej duchu sa tento beh každoročne koná.
          • September v našej materskej škole

• 17.10.2023 19:32
          • Milí rodičia, nástup dieťaťa do materskej školy nie je niekedy jednoduchý. Ale naše Slniečka a Žabky zvládli tento nástup na jednotku. Prvé týždne boli deti pozorovatelia, zoznamovali sa s prostredím MŠ, s novými kamarátmi, s učiteľkami a novým prostredím.

• 17.10.2023 19:31
          • Slnečný jesenný deň sme v našej materskej škole využili na púšťanie šarkanov na neďalekom kopci. Priaznivý vietor sa postaral o dobrú zábavu a veselé šantenie.
            Šarkany a lietadielka sa vznášali v povetrí ako vtáci. Deti neúnavne behali hore-dole po kopci.

• NAJ búdka Slovenska

• 17.10.2023 19:30
          • Naša materská škola sa v školskom roku 2022/2023 zapojila do súťaže o NAJ BÚDKU SLOVENSKA, ktorú organizuje Občianske združenie Malá Lehota Biele More. Šikovní oteckovia a dedkovia vyrobili naozaj krásne búdky, ktorými sme reprezentovali našu škôlku. Vyhodnotenie, ktoré sme dostali teraz nás veľmi potešilo. V kategórii A získal krásne 3. miesto Tomáško Hujík so svojím otcom a 32. miesto Benjamínko Bátorek so svojím dedkom. Benjamínkova búdka bola zaradená medzi najkrajšie búdky a bude umiestnená na prvom pamätníku búdok na Slovensku. Do súťaže bolo prihlásených 200 vtáčích búdok, takže konkurencia bola naozaj veľká.
            Naše  búdky sú zároveň zaradené do facebookovej súťaže o ocenenie „NAJ búdka facebook 2023“, kde za svojho favorita môžete hlasovať na facebooku/ Naj búdka, a to označením „Páči sa mi to" na konkrétnu fotografiu búdky. Všetky búdky budú umiestnené v prírode na rôznych miestach tam, kde budú potrebné a hlavne účelné.
            Týmto spôsobom nielenže motivujeme deti a mladú generáciu k zapojeniu sa do ochrany prírody, ale aj podporujeme tvorivý prístup k riešeniu problémov biodiverzity.

• Materská škola od 4.9.2023

• 17.10.2023 19:28
          • Informácie:

• Prevádzka materskej školy je v čase od 6:30 do 16:00 hod.
            • Príchod  je od 6:30 do 8:00 hod., následne sa MŠ uzamyká a priestory sa dezinfikujú (prosíme dodržte čas príchodu),
            • Zaradenie do tried v šk. roku 2023/2024 bude zverejnené vo vstupnej chodbe materskej školy a na Edupage,
            • MŠ v budove ZŠ: Trieda VČIELKY, LIENKY a MOTÝLIKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy a v sprievode rodičov výťahom alebo schodiskom prídu do šatne. Rodičia vstupujú len do priestorov šatne, pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy.
            • MŠ v budove nad jedálňou: Trieda SLNIEČKA a ŽABKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy, ostatné veci si odložia do skrinky. V sprievode rodičov prídu k vstupným dverám na poschodí a rodičia pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy.
            • Materská škola zabezpečí vykonávanie ranného zdravotného filtra podľa štandardných pravidiel.
            • V budove MŠ sa zákonný zástupca zdržiava čo najkratšiu dobu:
            • Rešpektuje pravidlá nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy, stanovené materskou školou.
            • Žiadame rodičov, aby deťom nedávali do MŠ mobily, šperky, Smart hodinky,..