• Rovesnícke vzdelávanie

• 07.03.2024 08:18
          • Priateľský a rovesnícky vzťah otvára bránu pre pochopenie, empatiu a rozvoj vzťahov. Kamoš vie vysvetliť a podať tému učiva zrozumiteľnejšie, použiť rovesnícky slovník.
          • Hudobno-literárny program s Braňom Jobusom

• 06.03.2024 11:09
          • V marc, mesiaci kníh sme si pozvali na návštevu Veľkého Rovného Branislava Jobusa. Je to muzikant,herec, ale hlavne spisovateľ. Napísal už 19 detských kníh, o ktorých sa však rozprávajú aj dospelí. Pre staršich žiakov bolo určite zaujímavé,keď hovoril o svojej skoro 20-ročnej abstinencii a dôvodoch, ktoré ho k nej viedli.
            Braňo Jobus nám prestavil hlavné postavy kníh: komisára Mrodgeho, muflóna Anciáša, žubrienky inštalatérky… Postavy v jeho knihách zažívajú svoje objavé dobrodružstvá. Skoro príbehy sú však zo života všetkých autorov! O niektorých postavách z jeho kníh nám zaspieval aj piesne. Ako na rockovom koncerte sa žiaci mohli cítiť,keď poslednú skladbu sprevádzal hrou na gitare vyrobenej z rýľa.
          • " Každý iný - všetci rovní "

• 05.03.2024 08:40
          • V roku 1995, 50 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny, zahájila Rada Európy európsku mládežnícku kampaň nazvanú "Každý iný - všetci rovní" s cieľom podporiť boj proti rasizmu, antisemitizmu, xenofóbii a intolerancii. Ľudia na celom svete sú rôzni v mnohých veciach... Napríklad vo viere či správaní, v tom ako vyzerajú, aké majú zvyky, čo sa im páči... Ale bez ohľadu na tieto rozdiely by sme mali mať všetci rovnaké práva.
          • Hviezdoslavov Kubín 2024

• 05.03.2024 08:26
          • Recitačnou súťažou Hviezdoslavov Kubín sme si spríjemnili popoludnie v stredu 28.2.20204. Žiaci druhého stupňa súťažili v dvoch kategóriách: próze a poézii. Tento školský rok nebolo recitátorov veľa, viacero žiakov sa zo súťaže odhlásilo, i keď boli texty naučení. Recitátori nás potešili textami od D.Heviera, M.Rúfusa, J.Satinského aj iných, menej známych autorov.
          • Testovanie deviatakov

• 04.03.2024 13:08
          • Dňa 20.3.2024 sa uskutoční  na našej škole celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkon v testoch a poskytovať školám spätnú väzbu a kompletnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania.