• Výroba knížky v 2.B

• 27.03.2024 06:54
          • Žiaci 2.B triedy si pripomenuli "marec - mesiac knihy" výrobou vlastnej originálnej knižky. Sami si zvolili tému i obsah svojej knižky. Niektoré boli rozprávkové, niektoré náučné či dokonca vytvorili školskú učebnicu - Šlabikár. Žiaci využívali predovšetkým vlastnú fantáziu a tvorivosť pri písaní príbehov, ktoré doplnili o pôsobivé ilustrácie. Knižku si následne zošili zošívačkou.
          • Okresné kolo - Hviezdoslavov Kubín

• 30.04.2024 21:07
          • Na tohtoročnom okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v Bytči nás reprezentovali žiaci Silvia Korbášová a Sebastién Peter Nemčák (6.A), Kristínka Sapietová a Kristínka Bohiníková (9.A) a za prvý stupeň Ester Starovská a Adam Brezina (3.A). V silnej konkurencii obstáli nakoniec Adam Brezina, Ester Starovská a Kristínka Sapietová, ktorí obsadili krásne 3. miesta. Gratulujeme.
          • Geografická olympiáda - okresné kolo 2024

• 22.03.2024 13:16
          • Najúspešnejší riešitelia Geografickej olympiády zo školského kola sa zúčastnili na Okresnom kole Geografickej olympiády v CVČ v Bytči 12. 03. 2024. V kategórii G nás reprezentovali žiaci piateho ročníka: Lenka Kozáková, Lukáš Kudelčík, Natália Tarabíková.
          • Deň sv. Patrika

• 27.03.2024 08:10
          • Deň sv.Patrika ja kultúrny a náboženský sviatok,ktorý sa oslavuje 17.marca. Aj na našej škole sme si pripomenuli sviatok, ktorý patrí medzi najrozšírenejšie v mnohých anglicky hovoriacich krajinách.
          • Rozprávková noc v škole

• 21.03.2024 14:55
          • V piatok 15. 3. sme po dlhšej prestávke obnovili medzi deťmi veľmi obľúbenú akciu ROZPRÁVKOVÁ NOC.  Naša škola opäť zažila čarovnú rozprávkovú noc, tento rok venovanú našej obľúbenej detskej spisovateľke Márii Ďuríčkovej.. Pre deti bol pripravený veľmi zaujímavý program až do polnoci. Po ubytovaní sa v triedach, sme si všetci spoločne pozreli na dolnej chodbe divadlo zo Šuflíka. Všetkých nás rozosmiali, rozospievali a roztancovali veselé tri prasiatka. Rozprávka sa nám veľmi páčila. Po chutnej večeri sme sa opäť vrátili na dolnú chodbu, kde nám spisovateľku Máriu Ďuríčkovú predstavili jej najznámejšie postavy - dvojičky Danka a Janka.. Potom sme si v triedach čítali rozprávky z knižky Danka a Janka a plnili zadané úlohy v triedach i v miestnej knižnici. Samozrejme nesmeli chýbať športové súťaže v telocvični, ktoré si pripravili naši deviataci. Tých najodvážnejších čakala strašidelná cesta odvahy a nakoniec nesmela chýbať pyžamová party. O polnoci sme zaľahli do svojich spacákov a plní zážitkov sme sa snažili zaspať. Niektorým sa to podarilo až nad ránom. Opäť bolo super, ďakujeme deviatakom za pomoc a tešíme sa na ďalšiu rozprávkovú noc.