• Deň Zeme na 1. stupni

• 30.04.2024 09:04
          • Svetový Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi. Aj žiaci našej školy sa svojimi aktivitami 22. 4. zapojili k zmierneniu poškodzovania životného prostredia a postavili sa na stranu ochrany našej planéty Zem. Našim cieľom bolo pripomenúť si naše závislosti na zdrojoch, ktoré nám Zem poskytuje. Vyrábali sme kamarátku Šťukesa (do súťaže na šetrenie energií), pozerali videá, ako chrániť našu planétu a neplytvať zdrojmi, ktoré nám poskytuje, prváčikovia a druháci vyrobili planétu Zem v jej zdravých farbách...
            Na záver žiaci dávali sľub, každý za seba, čo urobí do konca školského roka pre ochranu Zeme a zlepšenie klimatických podmienok. Sľuby na konci školského roka vyhodnotíme. Deň sme skončili s pocitom úcty a rešpektu k našej „matke“ Zem.
          • Vesmír očami detí /2024/

• 23.04.2024 17:23
          • Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove každoročne organizuje celoslovenskú  výtvarnú súťaž pre deti - VESMÍR OČAMI DETÍ. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy a za najlepšie výtvarné diela boli vybrané práce: Izabely V. Pavelčíkovej (7.A), Kataríny Turčániovej (7.A) a Lukáša Tarabíka (4.A). Víťazom blahoželáme a prajeme úspechy aj v ďalších ročníkoch.
          • Volejbal - dievčatá

• 22.04.2024 14:13
          • Dňa 17.4.2024 (streda) sa uskutočnila na rovnakom mieste ako u chlapcov, okresná volejbalová súťaž. 🏐Tentokrát v kategórii dievčat. O čo najlepšie umiestnenie bojovalo 5 družstiev. Niektoré zápasy boli dlhšie, niektoré rýchle.  Po nádhernom športovom zážitku sa podarilo našim dievčatám vyhrať a svojou bojovnosťou sa umiestnili na krásnom 2. mieste.  Srdečne im gratulujeme. 🥈
          • Volejbal - chlapci

• 22.04.2024 14:02
          • Dňa 15.4.2024 /Pondelok/ sa ukutočnila okresná volejbalová súťaž v kategórii chlapcov. Súťaže, v telocvični na Gymnáziu v Bytči, sa zúčastnilo 6 družstiev. Naši žiaci bojovali statočne a vhľadom na to, že im zo zdravotných dôvodov vypadli 2 hráči, umiestnili sa na 4 mieste. Prehrali zápas o tretie miesto. Aj tak im ďakujeme za odhodlanie vyhrať, i za to, že dali zo seba čo najviac. Možno na budúci rok.

• Deň narcisov 2024

• 21.04.2024 15:37
          • 18. apríl bol v tomto roku Deň narcisov, deň boja proti rakovine. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Žltá je jedna z farieb, ktorú nikto neprehliadne, ani keby chcel. Nech už má akýkoľvek odtieň, vždy bude najžiarivejšou farbou, ktorá prebúdza optimizmus a odvahu. Pozitívne pôsobí na naše zdravie. Je to farba slnka. Aj my sme sa v tento deň premenili na malé slniečka a stali sme sa slniečkami nádeje. Pripomenuli sme si, že sú ľudia, ktorí trpia touto zákernou chorobou a potrebujú našu pomoc. Najčastejšie je to finančná pomoc na účet nadácie, ale niekedy pomôže aj empatia a láska. A my maličkí dokážeme rozdávať veľa lásky a energie. Preto sme rozžiarili tento deň žltým oblečením. Veď aj medzi nami môže byť budúci lekár, výskumník, farmaceut, ktorý môže túto zákernú chorobu poraziť.